RYOBI RIKEN METHOD FEEDER 4000 NAVIJÁK S VOLNOBĚŽNOU BRZDOU
Popis produktu

Naviják Ryobi Riken Method Feeder 4000 s baitrunnerem (volnoběžná brzda)

 

Riken Method 4000 je série s dokonalou přední brzdou, jednoduchým a čistým stříbrným designem, univerzálně použitelná, navíc série, která plně vyhovuje všem potřebám method feederového rybolovu, ve skutečně elegantním outfitu.

Model 4000 je ideální volbou pro střední feederové pruty mezi 2,7 a 3,6 metru.

Čistý exteriér ukrývá pohon vybavený přesnými klouby ve všech verzích, se zdvihem hřídele Wormshaft, který zajišťuje dokonale rovnoměrné navíjení vlasce.

Jeho přesný brzdný systém s jistotou přebírá útoky i těch nejvehementnějších ryb, což se stává skutečnou výhodou při zdolávání těch největších ryb.

Klika navijáku je obvyklá verze pro špičkové modely, což zvyšuje praktické a pohodlné používání a přepravu.

Naviják s hladkým, vyváženým chodem, o kterém lze říci, že je téměř univerzální, ve vysoké kvalitě očekávané od Ryobi.

13. Kovová cívka (tradiční) Kovové cívky jsou na navijácích stále běžnější. Použití lehké cívky v klasickém stylu, která je odolná vůči vnějším fyzikálním vlivům a korozi, dodává navijáku elegantní vzhled.

10. Baitrunner (volnoběžná brzda)

Aktivací baitrunneru na zadní straně navijáku může ryba stáhnout vlasec z cívky. To je důležité zejména při nočním lovu a lovu dravých ryb. Na jedné straně to usnadňuje rybám proces polykání a na druhé straně je možné se vyhnout tomu, aby ryby odešli s naší udicí při nočním rybolovu. Tvrdost baitrunneru lze nastavit šroubem na zadní straně navijáku. Důležité je, že při zdolávání musí být použita hlavní brzda! Volnoběžná brzda není vhodná pro zdolávání, její nadměrné zatížení může způsobit poškození navijáku. Před zasekáváním je třeba vypnout sací brzdu, jinak může z cívky uniknout velké množství vlasce, což může vést k tvorbě nežádoucích uzlů. Navijáky s baitrunnerem jsou mezi rybáři stále populárnější. Tento univerzální typ navijáků dnes s velkou oblibou využívají i klasičtí rybáři lovící na těžko a také rybáři lovící technikou feeder.


10. VOĽNOBEŽNÁ Zapnutím volnoběžné brzdy, která se nachází v zadní části navijáku, dokáží ryby stáhnout vlasec z cívky. Toto má důležitý úkol především v noci při lovu dravých ryb. Tvrdostí této brzdy můžeme regulovat maticí v zádní části navijáku. Důležité je, že při zdolávání musíme používat hlavní brzdu. Pro zdolávání není volnoběžná brzda vhodná, příliš velká zátěž může poškodit naviják. Při záseku musí být bojová brzda ve vypnutém stavu, protože může dojít k odmotání velkého množství vlasce, co může být příčinou vznikání velkého počtu uzlů. Navijáky s volnoběžnými brzdami jsou stále více populárnější. V současné době používá tento univerzální typ navijáků i zastánci klasického lovu ze dna a feederu.

Kód zboží Doporučená maloobchodní cena Velikost Počet ložísk Brzdící systém Převodový poměr Materiál těla navijáku Cívka Kapacita cívky Váha
20859-940  2 439.00 CZK
1 849.00 CZK
40006+1Přední brzda + volnoběžná5,0:1GrafitAlumínium0,25 mm / 310 m370 g


CARP HUNTER NAVIJÁK FEEDER RUNNER 6000
729.00 Kč
499.00 Kč
CARP EXPERT NAVIJÁK FEEDER NEO
1 079.00 Kč
ARNO NAVIJÁK INTRUDER FEEDER
619.00 Kč
CARP EXPERT NAVIJÁK PRO POWER FEEDER 5000
1 119.00 Kč
CARP EXPERT NAVIJÁK PRO POWER FEEDER PH 6000
1 199.00 Kč
BENZAR NAVIJÁK FEEDER-MATCH 4500
1 889.00 Kč
Žádné související články
No related videos